Holiace strojčeky

 

 

 

 

Objednávka:

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Telefónné číslo (povinné)

Označenie spotrebiča - referenčné číslo, typ, ....

Vaša správa - požiadavka

Dobre mienené rady:

1.)  Pánsky holiaci strojček BRAUN sa používa na holenie fúzov, prevažne mužov.

2.)  Holiaci strojček je potrebné vyčistiť po každom oholení, zabránite nefunkčnosti holiaceho systému z dôvodu rozkladu nevyčistených fúzov a tkaniva z pokožky, pričom vznikne tuhá, mastná, lepivá, zapáchajúca hmota, ktorá ničí ostrie holiacej fólie a holiaceho noža.

3.)  Životnosť holiacej hlavy (holiacej fólie + holiaceho noža)  je pri bežnom holení 18 mesiacov, samozrejme na životnosť týchto komponentov má veľký vplyv spôsob holenia, údržba a tiež odkladanie holiaceho strojčeka.

a.) Holenie: Odporúčame sa holiť keď mámte suchú pokožku,  tlak holiacej fólie na pokožku by nemal byť príliš silný a pohyb by mal byť pomalší a plynulý. Čím rýchlejšie pohyby budete robiť, tým viac krát budete musieť prejsť na jednom mieste holiacou hlavou pre dokonalé oholenie.

b.)  Údržba a čistenie holiaceho strojčeka je jedným z faktorov Vašej dlhodobej spokojnosti. Holiace strojčeky s čistiacou stanicou odporúčame používať čistenie pravidelne po každom oholení. Čistiace stanice so sušiacim systémom majú výhodu, že holiaci strojček môžete ihneď po skončení čistiaceho procesu použiť. Pri čistiacich staniciach bez sušenia je potrebné holiaci strojček nechať vysušiť. Ak holiaci strojček nemá čistiacu stanicu, tak fóliu a nôž, alebo holiacu hlavu (holiaca hlava je kompaktný nerozoberateľný celok holiacej fólie a noža) čistíme ručne. V návodoch je vždy popísaný tento proces podrobne. Dôležité je, že do holiacej fólie nezasahujeme kefkou, kefkou môžeme poškodiť otvory vo fólii a tým naštartujeme neskoršie trhanie fólie počas holenia. Obvykle fóliu vyfúkame a nôž spolu s priestorom pod nožom vyčistíme kefkou. Čistenie pod vodou je účinné, a ak máte možnosť čistiť parou, alebo v ultrazvukovej vaničke môžete použiť aj saponát na odmastenie povrchu. Dbajte na vysušenie, neskladajte holiacu hlavu kým nie sú čistené časti dôkladne vysušené. Po vyčistení vodou a vysušení vždy premažte olejčekom strihacie lišty, alebo nastriekajte na holiacu hlavu BRAUN sprej na to určený (môžete si u nás objednať).

c.)  Odkladanie holiaceho strojčeka nepodceňujte. Chráňte holiacu hlavu pred akýmkoľvek nárazom. Pri narazení holiacej fólie (v zásuvke kde sú spolu s holiacim strojčekom aj iné veci) dôjde k preliačeniu  a vznikne mikroskopická trhlina ktorá, tak ako pri poškodení otvorov fólie kefkou, spustí trhanie fólie pri holení, a môže dôjsť aj k poraneniu pokožky. Aj pri nasadzovaní ochranného plexi krytu na holiacu hlavu strojčeka odporúčam dávať pozor aby nedošlo k nárazu ochranného plexi krytu na holiacu fóliu počas nasadenia.